Clicky

ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات چیست؟
اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت خود در ازای عمر شرکت ممکن است نیاز به تغییر در ساختار اولیه ثبت شرکت ها پیدا کنند که در این صورت تغییر مورد نیاز خود را باید به اداره ثبت شرکتهای شهر خود اعلام تا اداره ثبت پس از کارشناسی موضوع تغییر در شرکت در صورت تایید در پرونده ثبتی درج و  بعد از ثبت در دفاتر ثبت شرکتها جهت اطلاع عموم مبادرت به صدور آگهی تغییرات نماید.
تغییرات در شرکتها بسته به نوع شرکت و نوع تغییر مستلزم رعایت نکات مهمی در تنظیم صورتجلسات تغییرات و همچنین پذیرش صورتجلسات در سامانه ثبت​​​​​​​ تغییرات اداره ثبت شرکتها می باشد، که حتما می بایست توسط متخصص یا کسی که آشنایی به تنظیم متون حقوقی در زمینه ثبت شرکتها دارد تنظیم و پذیرش شود زیرا در صورت عدم رعایت قوانین تجارت در تنظیم و ثبت صورتجلسات ، درخواست تغییرات متقاضی از طرف کارشناس تغییرات اداره رد شده و پرونده به آدرس متقاضی عودت داده می شود و این پروسه ممکن است 20 روز کاری تا یک ماه از لحاظ زمانی تلف خواهد شد تا مجددأ درخواست صحیح ارسال و منجر به صدور آگهی تغییرات شود.
در نتیجه لزوم دریافت مشاوره و کسب اطلاعات در زمینه تنظیم صورتجلسات و پذیرش در سامانه ثبت تغییرات شرکتها بسیار مهم و ضروری می باشد.زیرا انجام هر نوع تغییرات از فیلد و شاخه جداگانه ای درخواست می گردد و پروسه خاصی را طی می نماید که در ادامه به آن می پردازیم
بیشتر
در نتیجه لزوم دریافت مشاوره و کسب اطلاعات در زمینه تنظیم صورتجلسات و پذیرش در سامانه ثبت تغییرات شرکتها بسیار مهم و ضروری می باشد.زیرا انجام هر نوع تغییرات از فیلد و شاخه جداگانه ای درخواست می گردد و پروسه خاصی را طی می نماید که در ادامه به آن می پردازیم.
تغییرات در شرکتها به دو نوع کلی تقسیم می گردد. تغییراتی که در اساسنامه شرک​​​​​​​ت انجام می گردد و تغییراتی که در ترکیب اعضاء هیئت مدیره صورت می پذیرد.
تغییرات در اساسنامه شامل تغییر نام – تغییر نشانی – تغییر یا الحاق به موضوع فعالیت شرکت – تغییر در میزان سرمایه ثبتی – تغییر در تعداد اعضاء هیئت مدیره شرکت و تغییر در موارد پیش بینی نشده در اساسنامه که با صلاحدید اعضاء مجمع انجام می پذیرد

تغییرات در اساسنامه از طریق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده صورت می پذیرد و شرایط تشکیل و به رسمیت شناخته شدن مجمع عمومی فوق العاده بنا به پیش بینی در اساسنامه شرکتها و شرایط و روابط داخلی شرکت در اساسنامه درج شده است که با توجه به شروط درج شده و رعایت موارد ذکر شده در ماده مربوطه در اساسنامه مجمع تشکیل و به رسمیت شناخته می شود.
لازم به ذکر است در صورت حضور کلیه شرکا یا کلیه سهامداران رعایت پیش شرط یا مقدمه ای که در اساسنامه جهت تشکیل مجمع اعلام شده نیاز نیست و در صورت حضور کلیه اعضا مجمع که اصطلاحأ مجمع 100 درصدی عنوان میشه فقط تنظیم صورتجلسه ای با دستور جلسه مشخص که به امضای کلیه اعضاء مجمع رسیده باشد کفایت می نماید که با پذیرش و ارسال اصل صورتجلسه به همراه مدارک مورد نیاز آگهی تغییرات مربوطه از ثبت شرکتها صادر و در روزنامه رسمی منتشر می گردد.
متقاضی تغییرات در شرکتها توجه داشته باشند تنظیم صورتجلسه کار بسیار تخصصی و از فنون حقوقی می باشد که حتما در تنظیم متن صورتجلسه ارکان مربوط به مجمع مورد نظر باید رعایت و مطابق با قانون تجارت باشد لذا در تنظیم صورتجلسات الزامأ از یک وکیل مسلط به امور تغییرات در شرکتها استفاده نمایید تا از اتلاف زمان و صرف هزینه مجدد نشوید.
در مورد تغییرات در ساختار هیئت مدیره شرکتها به اطلاع می رساند که این دو نوع تغییرات از طریق دو نوع صورتجلسه امکان پذیر است اول صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و دوم صورتجلسه هیئت مدیره که در صورتجلسه اول اعضا هیئت مدیره از میان شرکا و سهامداران انتخاب شده و در صورتجلسه هیئت مدیره سمت اعضاء هیئت مدیره و دارندگان امضا مجاز شرکت تعیین می گردد.
لازم به ذکر است انتخاب بازرسین در شرکتهای سهامی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار هم از وظایف صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده می باشد.
متقاضی محترم ثبت تغییرات در شرکتها باید توجه داشته باشد که امور تغییرات در شرکتها نکات ریز حقوقی و ثبتی را شامل می شود که می بایست از حضور و مشاوره کارشناس امور تغییرات در شرکتهای ثبتی جهت تنظیم و پذیرش و ثبت صورتجلسات ، استفاده نمود تا در هزینه و زمان انجام این امور صرفه جویی صورت پذیرد. لذا کارشناسان موسسه حقوقی ثبتیکال به صورت رایگان آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سوالات ثبتی شما متقاضی محترم در امور ثبت تغییرات در شرکتها می باشند لذا قبل از هرگونه اقدام از ما مشاوره بگیرید و ابهامات خود را برطرف نمایید.

​​​​​​​

جهت اخذ مشاوره و پاسخگویی به سوالات با شماره تماس های ذیل تماس حاصل فرمایید و از ارائه اطلاعات رایگان در زمینه ثبت انواع شرکت بهره مند شوید.
خانم تهرانی 09129737956
خانم یزدی 09129629503
خانم پارسا 09129629504
خانم افشار 09129629505
خانم جاوید ۰۹۱۲۹۷۳۷۹۵۸
021-88553970